easy reefs Masstick 70 g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: easy reefs
  • Dostępność: Jest Jest
  • 85,00 zł

mieszanka zróżnicowanych, naturalnych półproduktów

easy reefs Masstick 70 g


Masstick jest mieszanką zróżnicowanych, naturalnych półproduktów, dostarczających naturalnych i zbilansowanych składników odżywczych dla wszystkożernych ryb i morskich bezkręgowców. Składniki występujące w pokarmie są nieprzetworzone i pochodzenia morskiego. Nie zawierają polepszaczy smaku, sztucznych konserwantów ani produktów syntetycznych. Masstick to mieszanka w postaci proszku. Po rozmieszaniu z wodą powstaje odżywcza, naturalna pasta którą można karmić zarówno ryby jak i korale. Po przygotowaniu pokarm może być podawany zwierzętom bezpośrednio jak również przyklejany np. do skały czy szyby.

Masstick, po rozrobieniu z wodą, może być mieszany z przygotowanym wcześniej pokarmem powstałym z mięczaków, skorupiaków, ikry, artemii, lasonogów, widłonogów, wrotek, w zależności od potrzeb, oraz z lekarstwami które muszą być podawane wraz z pokarmem. Raz przygotowany i podany, pokarm nie rozpuszcza się w wodzie dzięki czemu nie powoduje niepotrzebnego jej zanieczyszczenia i może być cały czas pobierany przez ryby i bezkręgowce. Dzięki temu zwierzęta pobierają pokarm wtedy gdy są głodne a nie wtedy, gdy nadchodzi pora karmienia. Naśladuje to procesy zachodzące na rafie gdzie dostęp do pokarmu jest niemal stały.

Ponieważ Masstick jest przygotowany w większości z liofilizowanych skorupiaków, nie zawiera rozdrobnionych rybich szkieletów, co przekłada się na ekstremalnie niską zawartość fosforanów.

Sposób użycia:
Dodać Masstick do wody RO w stosunku 1:0,5. Na przykład: zmieszać 14 g pokarmu z 7 ml wody. Ugniatać do uzyskania jednorodnej mikstury. Po rozrobieniu, pokarm można zużyć od razu lub zamrozić w celu późniejszego karmienia. Tak przygotowaną pastę należy wykorzystać do pięciu tygodni.
Masstick można umieścić na szybie lub między skałami, jest to idealny sposób karmienia ryb które szukają pokarmu między kamieniami i w szczelinach skalnych jak  chelmony lub idole.